38 PUNKTÓW MARZEŃ. OSTATCZENIE ROZSTRZYGAMY SEZON 2023 [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 06 październik 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

Pora na ostatnie w tym roku starcie Texom Stali Rzeszów na ligowych torach. W sobotę, 7 października o godzinie 16:30 w spotkaniu rewanżowym podejmiemy Ultrapur Start Gniezno. W tej potyczce wyłonimy zespół, który w przyszłym sezonie startował będzie na zapleczu PGE Ekstraligi.

ŚWIETNA POSTAWA PRZED TYGODNIEM
Nasi zawodnicy znakomicie zaprezentowali się przed tygodniem, pokonując zespół z Gniezna 52:38 i wypracowując sobie czternastopunktową zaliczkę przed rewanżowym starciem na H69. W tamtym starciu podopieczni Pawła Piskorza już od samego początku mocno weszli w mecz, praktycznie przez cały jego przebieg kontrolując wynik.

38 - dokładnie tylu punktów na tablicy wyników potrzebujemy w sobotę, by około godziny 18:30 świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Trzymamy kciuki, by rzeczywiście było ich co najmniej tyle, a najlepiej minimum 46!

CZWARTA POTYCZKA Z GNIEŹNIANAMI. DOTYCHCZAS 3/3!
Uwzględniając cały sezon 2023 będzie to czwarta już potyczka rzeszowsko-gnieźnieńska. Dla naszej drużyny będzie to szansa na komplet zwycięstw. Starcie przy Hetmańskiej w rundzie zasadniczej zakończyło się wynikiem 46:43

NAJSKUTECZNIEJSZE TRÓJKI OBU EKIP
Texom Stal Rzeszów:

Marcin Nowak (1. średnia ligowa) - 2,338 pkt./bieg
Krystian Pieszczek (3. średnia ligowa) - 2,255 pkt./bieg
Jacob Thorssell (6. średnia ligowa) - 2,167 pkt./bieg

Ultrapur Start Gniezno:
Sam Masters (7. średnia ligowa) - 2,1113 pkt./bieg
Tim Sørensen (10. średnia ligowa) - 2,068 pkt./bieg
Hubert Łęgowik (14. średnia ligowa) - 1,894 pkt./bieg

BEZ ZMIAN KADROWYCH W NASZYM ZESPOLE, GNIEŹNIANIE BEZ PICKERINGA
Bez zmian kadrowych do sobotniej potyczki przystąpi nasza drużyna, jedyne roszady dotyczą numerów startowych - z tym samym co przed tygodniem pojadą Marcin Nowak i Peter Kildemand, natomiast pod innymi wystartują Rafał Karczmarz, Krystian Pieszczek oraz Jacob Thorssell, który startował będzie z juniorami. Numer 14. zarezerwowany jest dla Wiktora Rafalskiego. Pod znakiem zapytania pozostają pozycje 15. i 16.

W składzie przyjezdnych doszło do jednej roszady kadrowej - w miejsce Josha Pickeringa na torze oglądać będziemy Jespera Knudsena, który przed tygodniem startował z ostatniego numeru startowego. Ponadto, zmiany dotyczą także roszad na pozycjach, praktycznie wszystkich numerów startowych - z tym samym wystartuje jedynie Kacper Gomólski.

ROZSTRZYGNIJMY TO RAZEM!
To będzie ostatnie starcie naszego zespołu w 2023 roku o ogromnym ciężarze gatunkowym. Początek meczu Texom Stal Rzeszów - Ultrapur Start Gniezno w sobotę, 7 października o godzinie 16:30. Termometry o godzinie rozpoczęcia spotkania wskazywać będą ok. 18 stopni Celsjusza. Transmisja spotkania w Canal+ Sport 5. Bilety na to spotkanie nabywać można online - KLIKNIJ TUTAJ

AWIZOWANE SKŁADY:
TEXOM STAL RZESZÓW

9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Rafał Karczmarz
12. Krystian Pieszczek
13. Jacob Thorssell
14. Wiktor Rafalski
15.
16.

ULTRAPUR START GNIEZNO
1. Sam Masters
2. Hubert Łęgowik
3. Jesper Knudsen
4. Kacper Gomólski
5. Tim Sørensen
6. Mikołaj Czapla
7. Casper Henriksson
8.