O wygraną na inaugurację przy Hetmańskiej [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 22 kwiecień 2022 r. w kategorii: Kategoria główna

Rzeszowianie przystępują do sobotniego spotkania głodni pierwszych punktów po zeszłotygodniowej minimalnej przegranej w Rawiczu. Skorpiony z Poznania jako jedna z dwóch drużyn miała mozliwość rozegrania dwóch ligowych spotkań. Pierwszy mecz dość niespodziewanie przegrali w Tarnowie, natomiast w 2. kolejce pewnie rozprawili się z o wiele niżej notowaną Polonią Piła.

W ekipie naszych gości najskuteczniejszym zawodnikiem jest jednocześnie lider formacji młodzieżowej – Francis Gusts. Zakontraktowany tuż przed sezonem Łotysz do spółki Kacprem Gomólskim wydają się najmocniejszymi punktami swojej drużyny. Ciężko powiedzieć co na ten moment można spodziewać się po niezwykle doświadczonym Rune Holcie. Pierwszy mecz w Tarnowie zdecydowanie mu nie wyszedł, natomiast w meczu z Polonia Piła otarł się o płatny komplet punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że praktycznie cała drużyna uzyskała podobną zdobycz punktową na słabo spisującym się rywalu. Coraz lepsze wyniki na polskich torach notuje Duńczyk – Jonas Seifert-Salk, a formację seniorską uzupełnią Kevin Fajfer i Robert Chmiel. Partnerem Francisa Gustsa w drugim biegu dnia będzie awizowany Olivier Buszkiewicz, który pokazał się z dobrej strony w meczu 2. kolejki. W obwodzie drużyny z Poznania jest również kilku „gości”, którzy mogą zostać wprowadzeni tuż przed meczem.

Texom Stal Rzeszów przystępuje do kolejnego ligowego starcia w niezmienionym personalnym składzie. Zmiany nastąpiły jedynie jeśli chodzi o numery startowe Kevina Wolberta, Eduarda Krcmara i Dawida Lamparta. Lider klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi – Eduard Krcmar z pewnością będzie chciał utrzymać miano najszybszego w lidze i udowodnić swoją świetną formę. Pewnymi punktami znów wydają się być Wolbert i Paweł Miesiąc, który stanowili o sile w pierwszym meczu wyjazdowym w Rawiczu. Poprawa wyników wydaje się nieunikniona jeśli chodzi o Dawida Lamparta i Huberta Łęgowika, którzy po treningach na torze przy Hetmańskiej zdołali dopasować sprzęt i jego ustawienia. Formację młodzieżową oprócz awizowanego Gustava Grahna uzupełni drugi z naszych juniorów, którego trener Janusz Stachyra ogłosi najprawdopodobniej tuż przed rozpoczęciem sobotniego spotkania.

Składy awizowane:

SpecHouse PSŻ Poznań:
1. Kacper Gomólski
2. Robert Chmiel
3. Rune Holta
4. Kevin Fajfer
5. Jonas Seifert-Salk
6. Francis Gusts
7. Olivier Buszkiewicz

Texom Stal Rzeszów:
9. Hubert Łęgowik
10. Paweł Miesiąc
11. Eduard Krcmar
12. Dawid Lampart
13. Kevin Wolbert
14. Gustav Grahn
15.

Początek spotkania o 14:00