H69 Speedway S.A.
Na dzień 14 lutego 2022r. datujemy powstanie i formalne zarejestrowanie Spółki Akcyjnej H69 Speedway S.A., choć o pomyśle powstania i przejścia do jego realizacji mówiono już od dawna. Utworzenie spółki do kolejny z kroków ku budowie profesjonalnego, godnego zaufania i przejrzystego klubu, który w kolejnych latach ma piąć się po szczeblach rozgrywkowych aż do upragnionej jazdy w żużlowej Ekstralidze. H69 Speedway S.A. to również powrót do tradycji.
Nasza drużyna występuje w rozgrywkach ligowych pod nazwą Texom STAL Rzeszów, a więc z historycznym członem, z którym każdy rzeszowski kibic czarnego sportu identyfikuje się od kilkudziesięciu lat.


Jedna drużyna
Sezon 2022 pokazał potencjał jaki drzemie w klubie, zawodnikach oraz przede wszystkim rzeszowskich Kibicach, którzy z każdym spotkaniem w coraz liczniejszym gronie pojawiali się zarówno na trybunach jak też w naszych mediach społecznościowych, gdzie jako klub możemy dzielić się najświeższymi informacjami z życia klubu, a Kibice tworzą jedną wielką rodzinę dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i emocjami związanymi z Texom Stalą Rzeszów.
POZNAJ NASZĄ KADRĘ 2023
Przed zbliżającym się sezonem 2023 skład przeszedł prawdziwą metamorfozę, na czele z powrotem jednego z ulubieńców rzeszowskiej publiczności i niezwykle doświadczonego zawodnika – Petera Kildemanda. Nie była to jednak jedyna bomba transferowa. W składzie ujrzymy również między innymi niezwykle doświadczonych: Jonasa Jeppesena, Marcina Nowaka, Jacoba Thorssella, czy naszego zeszłorocznego lidera – Kevina Wolberta. Przez wielu komentatorów, Texom Stal Rzeszów stawiana jest jako jeden z faworytów rozgrywek. My jednak skupiamy się na celu jakim jest awans do fazy play-off, w której to wszystko może się zdarzyć!
POZNAJ NASZĄ KADRĘ 2023
ZOBACZ CAŁĄ KADRĘNasze początki
1927-1948
Wracając do początków. Rzeszowski żużel swoją historię zaczął pisać tuż po wyzwoleniu, choć pierwsze wyścigi uliczne datowane są na rok 1927, kiedy to Rzeszowskie Towarzystwo Kolarzy i Motocyklistów organizowało tak zwane wyścigi uliczne. Po wojnie towarzystwo wznowiło działalność, lecz ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury, pierwsze mecze na torze (bieżni wokół boiska piłkarskiego) odbywały się na stadionie w niedalekim Jarosławiu. Rok 1948 upłynął pod znakiem budowy pierwszego w Rzeszowie a 3 w Polsce toru żużlowego. Dzięki porozumieniu władz RTKiM oraz KS Resovii rozpoczęto budowę toru wokół bieżni lekkoatletycznej stadionu na dzisiejszej ulicy Wyspiańskiego. Nowo powstały tor żużlowy użytkowany był przez RTKiM przez 2 lata, a pierwsze zawody odbyły się jeszcze w lipcu 1948 roku, kiedy do Rzeszowa zawitali zawodnicy Olimpii Grudziądz.
21 lutego 1950
21 lutego 1950 to jedna z najważniejszych dat w historii sekcji żużlowej ZKS „Stal” Rzeszów. W tym dniu bowiem odbyło się pierwsze jej zebranie, na którego czele stanął Eugeniusz Haman. W 1951 roku zrezygnowano z rozgrywek drugoligowych, a w ich miejsce zorganizowano ligę zrzeszeniową, w której wzięła udział Gwardia Rzeszów, reprezentowana między innymi przez Józefa Dyląga czy Eugeniusza Nazimka. Przez kolejne lata rozgrywki w Rzeszowie przebiegały pod znakiem trójmeczów, bez rywalizacji ligowej. Została ona reaktywowana dopiero w 1955 roku.
1955-1998
22 maja 1955 to kolejna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza data w historii klubu. Na torze Stali Świętochłowice odbył się inauguracyjny mecz ligowy Stali Rzeszów w II lidze. Mecz padł łupem gospodarzy, lecz tylko 1 punktem w stosunku 27:26 dla gospodarzy. W 1959 roku zespół awansował do grona najlepszych drużyn w kraju, a skład z między innymi Florianem Kapałą, Janem Malinowskim, czy Stefanem Kępą zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski, w sezonach 1960-1961. W latach 1962-1963 Stalowcy sięgnęli po wicemistrzowski tytuł, natomiast brązowy medal zespół wywalczył 3 lata później. Po latach sukcesów przyszedł czas posuchy aż do roku 1998 i brązowego medalu DMP za sprawą złotej rzeszowskiej młodzieży z Piotrem Winiarzem, Maciejem Kuciapą czy Rafałem Trojanowskim na czele.