CZAS NA DERBY PODKARPACIA. PRZED NAMI POTYCZKA Z CELLFAST WILKAMI KROSNO [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 27 kwiecień 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

 

Czas na kolejne starcie Texom Stali Rzeszów. W niedzielę, 28 kwietnia na Hetmańską 69 zawita rywal „zza miedzy” - drużyna Cellfast Wilków. Dodatkowy smaczek? - Derby Podkarpacia. Pierwszy bieg o godzinie 14:00.

UDANA INAUGURACJA NASZEJ DRUŻUNY
Podopieczni managera Piskorza udanie zainaugurowali rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi, pokonując na początek H. Skrzydlewska Orła Łódź 54:36. Tydzień później nasz zespół miał udać się do Rybnika, jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody spotkanie z Innpro ROW-em Rybnik zostało przełożone na wtorek, 30 kwietnia.

KROŚNIANIE Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW
Równie udanie w sezon weszli zawodnicy trenera Kwiecińskiego, którzy na początek pokonali na wyjeździe Energa Wybrzeże Gdańsk 47:43, a tydzień później na własnym torze zainkasowali 2 punkty w starciu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 48:42. Efekt dwóch udanych potyczek? Status lidera przed startem 3. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi.

NAJSKUTECZNIEJSI ZAWODNICY LIGI W OBU EKIPACH
Warto wspomnieć także o liście klasyfikacyjnej zawodników całej ligi - na jej czele plasuje się dwóch naszych zawodników - Jacob Thorssell oraz Nicki Pedersen, którzy po pierwszym meczu zapisali średnią na poziomie 2,800 pkt./bieg. Z kolei trzecie miejsce przypada Vaclavowi Milikowi, który w dziesięciu startach uzyskał średnią 2,700 pkt./bieg.

Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce tej klasyfikacji znalazł się także Krystian Pieszczek (2,400 pkt./bieg).

OSTATNIE POTYCZKI PRZED CZTEREMA LATY
By przypomnieć sobie ostatnie starcia rzeszowsko-krośnieńskie trzeba wrócić pamięcią do 2020 roku. Wtedy to obie drużyny ścigały się na poziomie 2. Ligi Żużlowej. Oba tamte mecze zakończyły się zwycięstwami rywali - 52:38 na torze przy Legionów i pogromem 63:27 na Hetmańskiej. Warto dodać, że był to sezon, w którym krośnianie wygrali ligę i awansowali na zaplecze PGE Ekstraligi. Liczymy, że tym razem to my co najmniej dwukrotnie będziemy cieszyć się ze zwycięstw!

GOŚCIE BEZ ZMIAN, WRACA JESPER KNUDSEN
W myśl „zwycięskiego składu się nie zmienia” - dokładnie w taki sposób do niedzielnej potyczki przystąpi trener Ireneusz Kwieciński, który nie dokonuje żadnych roszad w swojej ekipie.

Jeśli chodzi o skład rzeszowian, cieszy powrót JesperaKnudsena, który wystartuje pod numerem 12. Do zmiany, przynajmniej w awizowanym składzie doszło także w formacji juniorskiej, gdzie Wiktora Rafalskiego zastąpił Konrad Mikłoś. 

Pod znakiem zapytania w obu drużynach pozostają pozycje numer 16. i 8.

OBSADA SĘDZIOWSKA
Sędzią tego spotkania będzie Piotr Lis, komisarzem toru Przemysław Brucheiser, natomiast komisarzem technicznym Adam Giernalczyk.

TO NIE MECZ, TO DERBY - WSZYSCY NA STADION! JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO!

 

AWIZOWANE SKŁADY:

CELLFAST WILKI KROSNO:

1. Norbert Krakowiak

2. Jonas Seifert-Salk

3. Vaclav Milik

4. Patryk Wojdyło

5. Dimitri Berge

6. Piotr Świercz

7. Szymon Bańdur

8.

 

TEXOM STAL RZESZÓW:

9. Marcin Nowak

10. Nicki Pedersen

11. Jacob Thorssell

12. Jesper Knudsen

13. Krystian Pieszczek

14. Bartosz Curzytek

15. Konrad Mikłoś

16.

 

❕Sponsorem meczu jest @rzeszow.stolica.innowacji ❕

 

Autor tekstu: Adrian Niemczak