Czas na grzmoty - mocne uderzenie na koniec rundy zasadniczej. Czas na Wielkie Derby Południa [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 25 sierpień 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

STAWKA PLAY-OFF ZNANA
Już przed rozpoczęciem tego spotkania wiemy, że nasza drużyna stanie do walki w tegorocznej fazie play-off 2. Ligi Żużlowej. Poza Żurawiami w stawce tych ekip znalazły się zespoły: OK Bedmet Kolejarza Opole, Ultrapur Startu Gniezno i właśnie Grupa Azoty Unii Tarnów, z którą przyjdzie nam się zmierzyć w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej sezonu.

Natomiast w kwestii ostatecznych rozstrzygnięć rundy zasadniczej, nasz zespół w dalszym ciągu zachował szansę na przystąpienie do finałowej fazy sezonu z pozycji lidera. Na ten moment na konto zainkasowaliśmy 18 punktów. Tylko „oczko” więcej (przy jednym meczu więcej) zdobył zespół z Opola. Kolejne dwie drużyny – z Gniezna i Tarnowa zdobyły kolejno po 17 i 14 punktów (obie po 11 meczów). Zwycięstwo w sobotnich Derbach Południa zapewni nam pierwsze miejsce po 12. kolejce 2.LŻ.

PIERWSZE SPOTKANIE DLA ŻURAWI
Pierwsze spotkanie tego sezonu pomiędzy drużynami rozegrane zostało 20 kwietnia w Jaskółczym Gnieździe. Rzeszowianie pokazali wówczas klasę, pokonując rywala „zza miedzy” 53:37. W zespole prowadzonym przez Pawła Piskorza najlepiej punktowali wówczas Marcin Nowak (12), Kevin Wölbert (11+2) oraz Jacob Thorssell (11). Natomiast w drużynie z Tarnowa na największe pochwały zasłużył Matić Ivacić, który zainkasował na konto aż 17 „oczek”, tracąc tylko punkt na rzecz wspomnianego wcześniej Marcina Nowaka.

CEL NA SPOTKANIE JEST JEDEN
Apetyty Kibiców i całej drużyny na zwycięstwo są na pewno rozbudzone – po pierwsze starcie Derbowe, a po drugie pierwsze spotkanie, w którym pokonaliśmy tarnowian. Z Waszym wsparciem z trybun to się uda!

- Naszym celem w tym spotkaniu, jak w każdym innym meczu jest zwycięstwo i na to się nastawiamy. Bez wątpienia największą radość damy Kibicom odjeżdżając emocjonujące spotkanie, zakończone solidną zdobyczą punktową. I na pewno to chcemy dać naszym Fanom w sobotę – powiedział przed meczem jeden z liderów drużyny, Krystian Pieszczek.

HISTORIA DERBÓW POŁUDNIA
Historia rywalizacji rzeszowsko-tarnowskiej jest bardzo długa i bogata, czego najlepszym dowodem jest czas jej trwania – ponad sześć dekad zmagań. W tym czasie rozegrano dokładnie 77 meczów, a ich bilans jest minimalnie korzystniejszy dla rzeszowian, z czego:

  • 38 razy triumfowała Stal,
  • 3-krotnie mecze kończyły się remisami,
  • 36 zwycięstw Unii.

ZNAMY AWIZOWANE ZESTAWIENIA
Zestawienie naszej drużyny otwiera kapitan – Marcin Nowak. Do składu powraca także Jacob Thorssell. W zestawieniu nie mogło także zabraknąć Krystiana Pieszczka i Petera Kildemanda, który będzie notował starty z juniorami – Andersem Rowe i Wiktorem Rafalskim. Manager Paweł Piskorz nie zdecydował się zdradzić na kogo z dwójki Karczmarz – Vuolas postawi, jako zawodnika U-24. Nieobsadzony na ten moment w naszym zespole pozostaje także numer 16.

Z kolei spoglądając w zestawienie tarnowian na pewno zwracają uwagę dwa nazwiska – Paweł Miesiąc i Szymon Bańdur, którzy w poprzednim sezonie notowali występy w Texom Stali. Ponadto, Stanisław Burza zabiera do stolicy Podkarpacia także Marko Lewiszyna, Ernesta Kozę, René Bacha oraz Matica Ivačiča. Niewiadomą pozostają jedynie numery 7. i .8.

BILETY
Bilety na to spotkanie nabywać można online - KLIKNIJ TUTAJ, a także w kasach biletowych, które w dniu meczu otwarte będą od godziny 9:00. Bramy stadionu otwieramy od godziny 12:00, natomiast pierwszy bieg ruszy o godzinie 14:00. Gorąco zapraszamy na spotkanie całymi rodzinami – na specjalnej strefie przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych Kibiców i nie tylko. Do zobaczenia na H69!

Awizowane składy:

Texom Stal Rzeszów:
9. Marcin Nowak
10. Krystian Pieszczek
11.
12. Jacob Thorssell
13. Peter Kildemand
14. Anders Rowe
15. Wiktor Rafalski
16.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
1. René Bach
2. Marko Lewiszyn
3. Matic Ivačič
4. Paweł Miesiąc
5. Ernest Koza
6. Szymon Bańdur
7.
8.

 

Aby nie p