CZAS NA KOLEJNE DOMOWE STARCIE! CELEM - DRUGIE ZWYCIĘSTWO [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 17 maj 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

JEDNO ZWYCIĘSTWO NA KONCIE
W czterech pierwszych potyczkach sezonu rzeszowianie zanotowali jedno zwycięstwo, w potyczce otwierającej zmagania tego sezonu. Żurawie pokonały wówczas zespół z Łodzi, tym samym zapisali dwa „oczka” do ligowej tabeli, które na ten moment plasują nasz zespół na 6. miejscu. W kolejnych spotkaniach nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rybniczan i krośnian.

Wielu emocji dostarczył naszym Kibicom ostatni wyjazdowy mecz w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Biało-Niebiescy mocno postawili się miejscowym, finalnie przegrywając, ale dopiero po ostatniej gonitwie.

 

GDAŃSZCZANIE TYLKO Z PUNKTEM
Za Energa Wybrzeżem Gdańsk także cztery spotkania, w których to wywalczyli tylko jedno „oczko” po wyjazdowym remisie z PSŻ-em Poznań. Pozostałe trzy potyczki - z Krosnem, Ostrowem Wielkopolskim i Bydgoszczą kończyły się przegranymi. W rezultacie po czterech pierwszych starciach zespół z Gdańska plasuje się na przedostatniej, 7. pozycji.

 

DWÓCH RZESZOWIAN W CZOŁÓWCE
Jacob Thorssell (2,150 pkt./bieg) i Nicki Pedersen (2,143 pkt./bieg) - to dwóch najskuteczniejszych zawodników Metalkas 2. Ekstraligi. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników całej ligi - kolejno 8. i 10. miejsce.

Natomiast w talii gości dotychczas najlepiej zaprezentowali się dwunasty indywidualnie Nicolai Klindt (2,053 pkt./bieg), a także szesnasty Krzysztof Kasprzak (1,941 pkt./bieg).

 

KOSMETYKA W SKŁADACH
Szkoleniowcy obu ekip nie zdecydowali się na żadne radykalne kroki w zestawieniach. Jeśli chodzi o rzeszowian w awizowanym zestawieniu widnieje nazwisko młodzieżowca - Konrada Mikłosia, podobnie w zespole przyjezdnych, gdzie szansę debiutu może otrzymać Bartosz Głogowski. Niewykluczone, że oba zespoły zdecydują się na zmiany.

 

WYSTĘP PIESZCZKA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA?
Wszyscy zadrżeliśmy w czwartkowe popołudnie po informacjach z Gdańska, gdzie odbywały się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nasz zawodnik, Krystian Pieszczek wskutek upadku musiał wycofać się z zawodów i udał się na badania do miejscowego szpitala. Bieżące informacje na temat stanu zdrowia naszego zawodnika będziemy przekazywać na naszych mediach społecznościowych.

 

OBSADA SĘDZIOWSKA
Arbitrem sobotniej potyczki będzie Piotr Lis, natomiast funkcję komisarza toru sprawował będzie Przemysław Brucheiser.

 

SOBOTA, 18 MAJA GODZINA 16:30 - WSZYSCY NA ŻUŻEL! RAZEM WALCZYMY O ZWYCIĘSTWO!

Sponsorem meczu jest MPWiK Rzeszów ????

AWIZOWANE SKŁADY:

TEXOM STAL RZESZÓW:

9. Marcin Nowak

10. Krystian Pieszczek

11. Jacob Thorssell

12. Jesper Knudsen

13. Nicki Pedersen

14. Konrad Mikłoś

15. Wiktor Rafalski

16.

 

ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK:

1. Krzysztof Kasprzak

2. Niels-Kristian Iversen

3. Tom Brennan

4. Mateusz Tonder

5. Nicolai Klindt

6. Miłosz Wysocki

7. Bartosz Głogowski

8.

 

Autor: Adrian Niemczak