Czas na rewanż na szczycie. Biało-Niebiescy udają się do Opola [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 17 czerwiec 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

W hicie 8. kolejki 2. Ligi Żużlowej, rzeszowianie udadzą się do Opola, gdzie zmierzą się z liderem zmagań, zespołem OK Bedmet Kolejarza Opole. Początek meczu w niedzielę, 18 czerwca o godzinie 15:00.

Przed naszą drużyną trudna potyczka. W niedzielę (18 czerwca) w wyjazdowym starciu zmierzymy się z liderem rozgrywek - OK Bedmet Kolejarzem Opole. Zespół ze „stolicy polskiej piosenki” nie zaznał w tym sezonie jeszcze porażki - cztery zwycięstwa i dwa remisy, a w efekcie dziesięć punktów w ligowej tabeli i bilans małych punktów na poziomie +55 - to tegoroczny dorobek Kolejarza.

Z kolei zespół prowadzony przez Pawła Piskorza przed tą potyczką plasuje się na pozycji wicelidera, z tylko jednym „oczkiem” mniej na koncie (9 punktów). Podobnie jak opolanie, Żurawie w tym sezonie zaliczyły cztery zwycięstwa, a także jeden remis i jedną porażkę, zaś bilans małych punktów jest najlepszy na tle pozostałych ligowych rywali (+81).

Pierwsza potyczka rzeszowsko-opolska w sezonie 2023 zakończyła się remisem 45:45 i podziałem punktów. W meczu przed dwoma tygodniami, po naszej stronie najlepiej zaprezentowali się Marcin Nowak (10) i Krystian Pieszczek (10), zaś w zespole przyjezdnych Robert Chmiel (13) i Oskar Polis (12).

Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się na rotacje w składach, względem pierwszego spotkania. Paweł Piskorz pod pierwszym numerem nadal pozostawił Marcina Nowaka (2,241 pkt./bieg), zaś dokonał rotacji na kolejnych pozycjach. W składzie nie zabrakło Petera Kildemanda (2,379 pkt./bieg), a także Jacoba Thorssella (2, 250 pkt./bieg), na którego opolskie doświadczenie i wskazówki dotyczące tamtego toru liczyć będą koledzy z drużyny. Na ten moment wiemy, że formację juniorską rzeszowian stanowił będzie Bartosz Curzytek, zaś nazwisko drugiego młodzieżowca poznamy w niedzielę.

W drużynie gospodarzy nie zabrakło dwóch najskuteczniejszych zawodników drużyny - pod numerem 13. Oskara Polisa (2,625 pkt./bieg), który jest zarazem najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi, jak i Adama Ellisa (2,350 pkt./bieg), który wystartuje pod numerem 10. Pod znakiem zapytania pozostaje numer 12., który na ten moment pozostaje pusty. Formację juniorską stanowić będzie para Esben Hjerrild i Oskar Stępień

Warto wspomnieć, iż ostatnie spotkanie rzeszowian z opolanami na tamtejszym torze miało miejsce pod koniec lipca 2022 roku i zakończyło się zwycięstwem Kolejarza 48:42. Liczymy, że tym razem będzie inaczej.

Początek meczu OK Bedmet Kolejarz Opole - Texom Stal Rzeszów w niedzielę, 18 czerwca o godzinie 15:00. Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników i wierzymy w zwycięstwo za trzy punkty!

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Filip Hjelmland

10. Adam Ellis

11. Robert Chmiel

12.

13. Oskar Polis

14. Esben Hjerrild

15. Oskar Stępień

16.

Texom Stal Rzeszów

1. Marcin Nowak

2. Rafał Karczmarz

3. Jacob Thorssell

4. Krystian Pieszczek

5. Peter Kildemand

6.

7. Bartosz Curzytek

8.