DERBY POŁUDNIA PO RAZ 80. CZAS ROZSTRZYGNĄĆ PÓŁFINAŁOWĄ BATALIĘ [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 15 wrzesień 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

Przed nami rewanżowe starcie półfinałowe, w którym Biało-Niebiescy zmierzą się z Grupa Azoty Unią Tarnów. Nasz zespół przystąpi do potyczki z 13-punktową zaliczką, po wygranej 51:38 w Jaskółczym Gnieździe.

SEZON NAPAKOWANY DERBAMI
Już czwartą odsłonę Derbów Południa w najbliższą niedzielę, 17 września śledzić będą mogli Kibice. Poprzednie trzy potyczki potoczyły się zdecydowanie po myśli naszej drużyn. Bez wątpienia najistotniejsze było ostatnie zwycięstwo 51:38 w pierwszym starciu półfinałowym.

- Pracowaliśmy od początku sezonu na wejście do fazy play-off, to nam się udało. Pierwszy półfinał jak najbardziej na plus, udało nam się odjechać fajne spotkanie. Do rewanżu przystępujemy z zaliczką. Oby szczęście sprzyjało nam dalej, tak jak dotychczas nam sprzyja, a będzie dobrze. Całą drużyną jesteśmy nastawieni pozytywnie – mówi kapitan naszej drużyny, Marcin Nowak.

NAJSKUTECZNIEJSZE TRÓJKI OBU EKIP
Texom Stal Rzeszów

Marcin Nowak (4. średnia ligowa) - 2,237 pkt./bieg
Krystian Pieszczek (5. średnia ligowa) - 2,211 pkt./bieg
Jacob Thorssell (9. średnia ligowa) - 2,140 pkt./bieg

Grupa Azoty Unia Tarnów
Paweł Miesiąc (6. średnia ligowa) - 2,182 pkt./bieg
Matić Ivacić (13. średnia ligowa) – 1,962 pkt./bieg
René Bach (14. średnia ligowa) – 1,921 pkt./bieg

HISTORIA DERBÓW POŁUDNIA:
Niedzielna potyczka będzie okrągłymi 80. Derbami Południa. Dotychczasowa historia przemawia na korzyść rzeszowian, którzy w sobotę, 9 września zapisali na koncie czterdzieste zwycięstwo. Sam bilans meczów rzeszowsko-tarnowskich prezentuje się następująco:
40 zwycięstw Stali
3-krotnie mecze kończyły się remisami
36 zwycięstw Unii

AWIZOWANE SKŁADY
Manager naszego zespołu, Paweł Piskorz zdecydował się na jedną korektę w zestawieniu seniorskim, zamieniając numerami startowymi Jacoba Thorssella i Rafała Karczmarza. Kadra na to spotkanie pozostaje bez zmian. Na ten moment wiemy też, że jednym z juniorów będzie Wiktor Rafalski. Pod znakiem zapytania pozostają numery 14. i 16. Dodajmy, że w ostatnim meczu z tych pozycji startowali kolejno Philip Hellström Bängs i Anders Rowe.

Żadnej zmiany względem poprzedniego spotkania nie dokonał trener Stanisław Burza, zestawiając skład identycznie, jak przed tygodniem. Uwagę w awizowanym składzie gości przykuwa nazwisko zawodnika, który wystartuje z numerem 7. – Wiliama Drejera, który wraca do składu tarnowian. Jedyną niewiadomą pozostaje nazwisko zawodnika z numerem 8.

WIELKIE EMOCJE GWARANTOWANE
Początek spotkania Texom Stal Rzeszów - Grupa Azoty Unia Tarnów w niedzielę, 17 września o godzinie 17:00. Przewidywania meteorologiczne wskazuję, że w godzinę rozpoczęcia meczu termometry wskazywać będą ok. 23 stopni Celsjusza, bez opadów.

- Gorąco wszystkich zapraszam na najbliższe spotkanie. Po pierwsze Derby Południa, po drugie półfinał i walka o ostatni, najważniejszy w sezonie dwumecz. Z Waszym mocnym wsparciem i głośnym dopingiem będziemy chcieli sięgnąć po kolejne zwycięstwo! Do zobaczenia w niedzielę na H69! – mówi jeden z naszych liderów, Krystian Pieszczek.

Bilety na to spotkanie nabywać można online - KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji o biletach – KLIKNIJ TUTAJ

Awizowane składy:
Texom Stal Rzeszów

9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Rafał Karczmarz
12. Jacob Thorssell
13. Krystian Pieszczek
14.
15. Wiktor Rafalski
16.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. René Bach
2. Marko Lewiszyn
3. Matic Ivačič
4. Paweł Miesiąc
5. Ernest Koza
6. Szymon Bańdur
7. William Drejer
8.