DO TRZECH RAZY SZTUKA! SIĘGNĄĆ PO WYCZEKIWANE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO! [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 08 czerwiec 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

PO PIERWSZE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

Za naszą drużyną już sześć ligowych spotkań, których bilans to dwa zwycięstwa i cztery porażki. Cztery zainkasowane punkty plasują nasz zespół na 6. miejscu, tuż nad ekipą z Łodzi.

Dla podopiecznych Pawła Piskorza będzie to trzecie wyjazdowe starcie tego sezonu. W ostatniej delegacji stoczyliśmy ambitną walkę, którą finalnie przegraliśmy w ostatnim biegu dnia. Trzeci wyjazd – zatem liczymy na rezultat w myśl przysłowia „do trzech razy sztuka”!

THORSSELL LIDEREM BIAŁO-NIEBIESKICH
Na pozycję najskuteczniejszego zawodnika naszej ekipy wskoczył Jacob Thorssell, który na ten moment legitymuje się szóstą ligową średnią (2,222 pkt./bieg). Podobną średnią na ten moment wykręcił Nicki Pedersen, który w ligowej liście klasyfikacyjnej plasuje się pozycję niżej (2,207pkt./bieg). Kapitan, Marcin Nowak zajmuje w tej klasyfikacji 18. miejsce (1,931 pkt./bieg), natomiast Krystian Pieszcze plasuje się na 32. lokacie (1,556 pkt./bieg).

ŻUŻLOWY WEEKEND SKORPIONÓW
Nasz najbliższy rywal aktualnie zajmuje 5. miejsce z 5 „oczkami” na koncie. Na zainkasowane przez PSŻ punkty złożyły się zwycięstwo w Łodzi (48:41), remis z Wybrzeżem Gdańsk (45:45), a także dość zaskakujące zwycięstwo w ostatni piątek (7 czerwca) z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (48:42). Raptem dwa dni później zespół z Wielkopolski zmierzy się w kolejnej domowej potyczce.

PIĘCIU NAJSKUTECZNIEJSZYCH W OBOZIE RYWALA:

Ryan Douglas – 2,238 pkt./bieg (21 biegów, 45 punktów; 1. miejsce – 9 razy)

Michael Jepsen Jensen – 2,000 pkt./bieg - wypożyczenie

Aleksandr Łoktajew – 1,714 pkt./bieg (21 biegów, 34 punkty; 1. miejsce – 8 razy)

Matias Nielsen – 1,467 pkt./bieg (15 biegów, 21 punktów; 1. miejsce – 4 razy)

Mateusz Dul – 1,438 pkt.bieg (16 biegów, 17 punktów)

Szymon Szlauderbach – 1,389 pkt./bieg (18 biegów, 22 punkty; 1. miejsce – 2 razy)

 

BEZ ZMIAN WŚRÓD GOSPODARZY, POWRÓT ŚWIDNICKIEGO
Zespół z Poznania do niedzielnej potyczki przystąpi w dokładnie takim samym zestawieniu, jak do piątkowej potyczki z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Natomiast w naszym zespole doszło do zmiany – Jespera Knudsena zastąpi powracający do składu Mateusz Świdnicki, który w swoim drugim i trzecim starcie startował będzie w parze z Marcinem Nowakiem, natomiast drugą seniorską parę stanowić będą Nicki Pedersen i Krystian Pieszczek. Starty z juniorami – Wiktorem Rafalskim i Kryspinem Jaroszem, który najprawdopodobniej zostanie zastąpiony pojedzie Jacob Thorssell.

OBSADA SĘDZIOWSKA
Arbitrem tego spotkania będzie Tomasz Fiałkowski, natomiast komisarzem toru Rafał Banasiak.

Początek meczu #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów w niedzielę, 9 czerwca o godzinie 14:00. Transmisja w internetowej platformie Canal+ Online. TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!

AWIZOWANE SKŁADY:

TEXOM STAL RZESZÓW:

1. Marcin Nowak

2. Mateusz Świdnicki

3. Nicki Pedersen

4. Krystian Pieszczek

5. Jacob Thorssell

6. Wiktor Rafalski

7. Kryspin Jarosz

8.

 

#ORZECHOWAOSADA PSŻ POZNAŃ:

9. Matias Nielsen

10. Szymon Szlauderbach

11. Mateusz Dul

12. Aleksandr Łoktajew

13. Ryan Douglas

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak

16.