Komunikat zarządu H69 Speedway S.A!
Data dodania: 03 marzec 2024 r. w kategorii: Kategoria główna
Komunikat zarządu H69 Speedway S.A.:
 
KONTRAKTY
Spółka H69 Speedway S.A. występująca w Metalkas 2. Ekstralidze pod nazwą Texom Stal Rzeszów informuje, że w dniu 29.02.2024 r., czyli miesiąc przed wynikającym z kontraktów terminem, zostały opłacone wszelkie zobowiązania względem zawodników startujących w bieżącym roku w naszym klubie.
 
TRANSFERY
Ponadto w całości oraz terminowo został opłacony transfer zawodnika Jakuba Poczty z klubu Arged Malesa Ostrów. Transfer zawodnika Wiktora Rafalskiego z GKM Grudziądz został opłacony w 60% zgodnie z harmonogramem. Ostatnia wpłata zostanie uregulowana zgodnie z umową do końca marca 2024 r.
 
LICENCJA KLUBU
W dniu 20.02.2024 r. została podpisana umowa pomiędzy spółką H69 Speedway S. A. a Urzędem Miasta Rzeszowa na użytkowanie Stadionu Miejskiego w roku kalendarzowym 2024. Tym samym został spełniony warunek do otrzymania licencji zwykłej na starty klubu w sezonie 2024, która została wydana w ten sam dzień przez Polski Związek Motorowy.
 
LICENCJA TORU
Tor na stadionie miejskim w Rzeszowie przeszedł niezbędne prace modernizacyjne m. in. przekop za linią start-meta. Do uzyskania licencji toru na sezon 2024 (obecna wygasa 31.03.2024 r.) zostały do wykonania niezbędne prace kosmetyczne takie jak malowanie krawężnika. Nie ma zagrożenia nieotrzymania licencji toru na sezon 2024.
Ponadto trwają intensywne prace i konsultacje na linii zarząd klubu - Urząd Miasta, mające na celu wypracowanie harmonogramu remontu stadionu pod kątem licencji na starty w PGE Ekstralidze / Metalkas 2. Ekstralidze w sezonie 2025. Analizowana jest sytuacja zakupu plandeki oraz remontu i dostosowania do wymogów regulaminowych na sezon 2025 parku maszyn tak, aby pozostał w jak największej części niezmieniony.
 
NAZWA I HERB KLUBU
H69 Speedway S.A. informuje, że w dniu 01.02.2024 r. została podpisana umowa pomiędzy spółką a Zakładowym Klubem Sportowym Stal Rzeszów na możliwość startów drużyny pod nazwą STAL RZESZÓW oraz posługiwania się herbem ZKS, a także odwoływania się do historii i tradycji klubu. Umowa będzie obowiązywała przez kolejne 10 lat.
 
Prezes spółki H69 Speedway S. A.
Michał Drymajło