KRYSTIAN PIESZCZEK: JESTEŚMY POZYTYWNIE NASTAWIENI PRZED PÓŁFINAŁEM. DZIĘKUJEMY KIBICOM ZA DOTYCHCZASOWE I LICZYMY NA MOCNE WSPARCIE W REWANŻU!
Data dodania: 12 wrzesień 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

Nasza drużyna przygotowuje się do rewanżowej potyczki z Grupa Azoty Unią Tarnów. Zapraszamy na rozmowę z jednym z liderów naszej drużyny, Krystianem Pieszczkiem, w której poruszyliśmy kilka ciekawych wątków.

- Krystian, po pierwsze gratulacje! Podtrzymujecie passę świetnych wyników - trzecie zwycięstwo w tym sezonie w Derbach Południa, z czego drugie na obiekcie rywala, ale z pewnością dotychczas najważniejsze…
- Dokładnie tak. Pracowaliśmy od początku sezonu na wejście do fazy play-off, to nam się udało. Pierwszy półfinał jak najbardziej na plus, udało nam się odjechać fajne spotkanie. Do rewanżu przystępujemy z zaliczką. Oby szczęście sprzyjało nam dalej, tak jak dotychczas nam sprzyja, a będzie dobrze. Całą drużyną jesteśmy nastawieni pozytywnie.

- 12 punktów z bonusem - to Twój dorobek w ostatnim spotkaniu. Myślę, że możesz być zadowolony z tego występu?
- Określiłbym, że to był dobry występ. Nie uniknąłem dwóch wpadek, nad którymi bardzo ubolewam. Jako sportowiec zawsze chcę robić tych punktów jeszcze więcej, by w jak największym stopniu pomagać drużynie. Przed nami czas solidnych i wytężonych treningów, by jak najlepiej zaprezentować się naszym Kibicom w rewanżu.

- To jest bardzo ważny tydzień. Przypomnijmy, że rewanżowe spotkanie z Unią Tarnów odjedziemy w niedzielę, 17 września o godzinie 17:00. Przedstaw proszę plan przedmeczowych przygotowań.
- Każdy z nas na pewno potrenuje przy Hetmańskiej. Będziemy chcieli sprawdzić wszystkie ustawienia, jak najlepiej spasować się z torem, by właśnie w niedzielę nie było żadnych zaskoczeń.

- Zapytam wprost - jeśli uda nam się awansować do finału, na którym torze wolałbyś wystartować - w Gnieźnie, czy Opolu?
- Na ten moment to nie ma znaczenia. Najpierw skupiamy się na ważniejszym spotkaniu rewanżowym, a później będziemy myśleć co dalej. Przystępując do każdego spotkania, niezależnie od rywala musimy przystępować do niego skupionym na sto procent!

- Odjechałeś już kilka meczów dla Texom Stali Rzeszów, a konkretniej 38 biegów, w których zainkasowałeś 78 punktów z 6 bonusami. To przekłada się na piątą średnią w lidze i drugą w drużynie (zaraz za Marcinem Nowakiem), na poziomie 2,211 pkt./bieg. Niedawno zaczęliśmy rok szkolny - stąd pytanie, jaką ocenę w skali szkolnej wystawiłbyś sobie za dotychczasowe starty?
- Gdyby spojrzeć na to wszystko od początku sezonu i to, jak się on potoczył to z pewnością ciężko o taką notę się pokusić. Widzę jeszcze u siebie pole do poprawy. Z meczu na mecz wraz z teamem mocno pracujemy, staramy się niwelować błędy i przede wszystkich zachowywać powtarzalność. A co do oceny - taką będę mógł sobie wystawić na koniec sezonu.

- Wspomnieliśmy, że za nami najważniejsze starcie derbowe, ale dotychczas. Jednak z perspektywy sezonu takim będzie to w najbliższą niedzielę, a w związku z tym…
- Gorąco wszystkich zapraszam na najbliższe spotkanie. Po pierwsze Derby Południa, po drugie półfinał i walka o ostatni, najważniejszy w sezonie dwumecz. Z Waszym mocnym wsparciem i głośnym dopingiem będziemy chcieli sięgnąć po kolejne zwycięstwo! Do zobaczenia w niedzielę na H69!

Rozmawiał: Adrian Niemczak