Po czwarte ligowe zwycięstwo. Czas na Gniezno! [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 26 maj 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

W sobotę, 27 maja rzeszowianie odjadą piąte spotkanie tego sezonu w 2. Lidze Żużlowej. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni Pawła Piskorza zmierzą się ze Startem Gniezno.

Przed Texom Stalą Rzeszów piąte spotkanie w sezonie 2023. Bilans w dotychczasowych potyczkach to trzy zwycięstwa (wyjazd z Unią Tarnów 53:37, domowe starcia z Enea Polonią Piła 60:30 i Optibet Lokomotivem Daugavpils 62:27) i jedna przegrana z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz 44:46. Sześć punktów w ligowej tabeli przekłada się na drugą lokatę w ligowej tabeli, za OK Bedmet Kolejarzem Opole (9 pkt.).

W gorszej sytuacji przed tą potyczką są gnieźnianie, którzy podobnie jak nasz zespół zanotowali cztery spotkania, spośród których punktowali w dwóch - zwycięstwo z Kolejarzem Rawicz 55:35 oraz remis w Pile. Ponadto, zespół zaliczył także dwie wyjazdowe porażki. Tylko trzy duże punkty przekładają się na przedostatnią, 6. lokatę w tabeli.

W sobotniej potyczce, w zespole gospodarzy nie zabraknie wielu twarzy doskonale znanych rzeszowskim Kibicom - były kapitan Hubert Łęgowik, Sam Masters, czy Tim Sørensen - cała trójka w niedalekiej przeszłości przywdziewała kevlary z Żurawiem na piersi i znalazła się w składzie na sobotnie starcie. Ponadto, Tomasz Fajfer zdecydował się awizować Kacpra Gomólskiego i Josha Pickeringa, zaś jednym z juniorów będzie Mikołaj Czapla.

Peter Kildemand (2,556 pkt./bieg), Jacob Thorssell (2,389 pkt..bieg), Kevin Wölbert (2,333 pkt./bieg) i Marcin Nowak (2,278 pkt./bieg) - cała czwórka naszych zawodników plasuje się aktualnie w najlepszej siódemce najskuteczniejszych jeźdźców 2. Ligi Żużlowej. W zestawieniu desygnowanym przez Pawła Piskorza nie mogło zabraknąć Rafała Karczmarza, który wystąpi pod numerem 3. i notuje aktualnie 12. średnią w lidze (2,000 pkt./bieg). Pierwszym z awizowanych juniorów w naszych szeregach jest Philip Hellström Bängs, nazwisko drugiego poznamy w sobotę.

Początek spotkania w Start Gniezno - Texom Stal Rzeszów w sobotę, 27 maja o godzinie 14:00. Transmisja spotkania na kanale Canal+ Sport 5. Trzymajcie za nas kciuki

Składy awizowane:
Start Gniezno:

9. Hubert Łęgowik
10. Tim Sørensen
11. Kacper Gomólski
12. Josh Pickering
13. Sam Masters
14.
15. Mikołaj Czapla

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Kevin Woelbert
3. Rafał Karczmarz
4. Jacob Thorssell
5. Peter Kildemand
6. Philip Hellström Bängs
7.