Przełamanie za nami, teraz czas na wyjazdowe zwycięstwo! [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 20 maj 2022 r. w kategorii: Kategoria główna

Pierwsze zwycięstwo w sezonie za nami. Presja związana ze zdobyciem punktów do tabeli ligowej powoli odpada i już teraz udajemy się na spotkanie wyjazdowe do ligowego debiutanta po dwóch latach przerwy – Polonii Piła.

Choć poloniści nie prezentują wysokiej formy w meczach wyjazdowych, to na domowym owalu nie zostali jeszcze pokonani, w pierwszej kolejce (choć rozegranej w innym terminie) pokonując nieznacznie Kolejarz Rawicz oraz remisując z Lokomotivem Daugavpils. Dotychczasowym liderem drużyny patrząc po średnich biegopunktowych jest Artur Mroczka, który w trzech meczach tylko trzykrotnie mijał linię mety na miejscu niższym niż drugie. Niezwykle ważnymi ogniwami w talii trenera Dołomisiewicza są obcokrajowcy: Tomas Hjelm Jonasson oraz Max Dilger, którzy szczególnie u siebie na torze mogą sprawić wiele niespodzianek. Formację seniorską według składu awizowanego uzupełnią Lars Skupień oraz popularny „Siopek”, którzy szczególnie w meczach domowych dorzucają do dorobku drużyny ważne punkty, niejednokrotnie wygrywając swoje biegi. W drugiem biegu dnia ujrzymy najprawdopodobniej Mateusza Panicza oraz Niemca – Bena Ernsta, prezentujących dotychczas dość poprawną formę i zdobycze punktowe sumarycznie licząc, średnio około 5 punktów na mecz. Pod znakiem zapytania pozostaje występ Jonassona, który tuż przed meczem z Rawiczem został odstawiony od składu meczowego.

Rzeszowianie po minimalnych przegranych w pierwszych kolejkach sezonu 2022 w końcu zainkasowali 2 duże punkty do ligowej tabeli w meczu przy H69 z Kolejarzem Opole. Mecz pełen emocji, mijanek i niestandardowych jak na czarny sport wyników biegów przerwany został po 10 gonitwach, finalnie ustalając wynik meczu na korzyść Texom Stali Rzeszów. Jak wspomniał w pomeczowym wywiadzie Prezes Łukasz Rojek: „Z nas wszystkich, a w szczególności z zawodników, zeszło to ciśnienie pierwszego meczu i jedziemy dalej.”. Rzeszowianie w bieżącym tygodniu zakontraktowali młody talent z Finlandii – Timiego Salonena, który swój potencjał pokazał już w środę na torze w Lublinie podczas Drużynowych Mistrzostw Polski – 29 punktów w 11 startach. Można określić jako debiut marzenie, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. O tym czy ujrzymy Fina już w sobotnim spotkaniu zadecyduje sztab trenerski tuż przed meczem. Kibice szczególnie liczą na dobry występ krajowej formacji seniorskiej, która z meczu na mecz pokazuje coraz wyższą formę.

Składy awizowane:

Texom Stal Rzeszów:
1. Hubert Łęgowik
2. Kevin Wolbert
3. Paweł Miesiąc
4. Eduard Krcmar
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Majcher
7.

Budmax-Stal Polonia Piła:
9. Artur Mroczka
10. Max Dilger
11. Marcin Jędrzejewski
12. Tomas Jonasson
13. Lars Skupień
14. Ben Ernst
15. Mateusz Panicz

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Wszystkich kibiców, którzy nie mogą stawić się na stadionie w Pile zapraszamy na transmisję TV na antenie Canal+Sport5 oraz Canal+Online.