SIĘGNĄĆ PO PIERWSZE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO! JEDZIEMY DO OSTROWA [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 09 maj 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

SZANSA NA PIERWSZY WYJAZDOWY TRIUMF

Podopieczni managera Pawła Piskorza odjechali dotychczas trzy spotkania, a bilans tych potyczek to jedno zwycięstwo (54:36 z Orłem Łódź) oraz dwie porażki (39:51 z krośnianami oraz 40:49 w Rybniku). Takie rezultaty przełożyły się na zdobycz 2 „oczek” do ligowej tabeli, a w efekcie szóstej pozycji, przed drużynami z Gdańska i Łodzi. 

 

Z kolei w zespole Biało-Niebieskich najskuteczniejszy na ten moment jest Jacob Thorssell ze średnią 2,200 pkt./bieg (6. miejsce w klasyfikacji). Wysoką średnią może pochwalić się także ósmy Nicki Pedersen (2,188 pkt./bieg), a także Krystian Pieszczek, plasujący się na 14. pozycji (2,000 pkt./bieg).

 

PODOBNA SYTUACJA OSTROWIAN

Początek sezonu w wykonaniu ostrowian jest analogiczny do naszego zespołu. Jedno domowe zwycięstwo – 57:32 z Wybrzeżem Gdańsk oraz dwie porażki – 38:51 w Bydgoszczy i 39:51 w Rybniku. Trzy mecze – dwa punkty i w efekcie 5. miejsce.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem ostrowian jest na ten moment Chris Holder, który w klasyfikacji średnich indywidualnych plasuje się na 10. miejscu (2,118 pkt./bieg). Wyróżnić należy także Gleba Czugunowa (2,000 pkt./bieg) oraz Fredrika Jakobsena (1,800 pkt./bieg).

 

ARGED MALESA BEZ MUSIELAKA

Gospodarze w nadchodzącym spotkaniu będą osłabieni brakiem Tobiasza Musielaka, który wskutek upadku w meczu na Wyspach Brytyjskich doznał kontuzji obojczyka. Tym samym, ostrowianie w jego miejsce zastosują zastępstwo zawodnika.

 

„ŻURAWIE” BEZ ZMIAN KADROWYCH

Żadnych zmian kadrowych względem ostatniego starcia w Rybniku nie dokonał Paweł Piskorz. Juniorami w naszym zestawieniu będą Jakub Poczta i Konrad Mikłoś. Niewykluczone, że na tych pozycjach dojdzie do zmian.

 

OBSADA SĘDZIOWSKA

Arbitrem wtorkowej potyczki będzie Rafał Kobak, natomiast funkcję komisarza toru sprawował będzie Michał Wojaczek.

 

Początek meczu Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Texom Stal Rzeszów w piątek, 10 maja o godzinie 20:30!

 

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA DRUŻYNĘ, BĄDŹCIE Z NAMI - RAZEM WALCZYMY O ZWYCIĘSTWO!

 

AWIZOWANE SKŁADY:

ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI:

9. Chris Holder

10. Tobiasz Musielak 

11. Wiktor Jasiński

12. Frederik Jakobsen

13. Gleb Czugunow

14. Gracjan Szostak

15. Sebastian Szostak

16.

 

TEXOM STAL RZESZÓW:

1. Marcin Nowak

2. Krystian Pieszczek

3. Jacob Thorssell

4. Jesper Knudsen

5. Nicki Pedersen

6. Jakub Poczta

7. Konrad Mikłoś

8.

 

Autor: Adrian Niemczak