Szlagier przy Hetmańskiej. Pora na starcie z liderem z Opola [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 03 czerwiec 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

Wielkich emocji dostarczy Kibicom niedzielne starcie, w którym Biało-Niebiescy podejmą OK Bedmet Kolejarz Opole. Nie bez powodu jest to hit kolejki, bowiem rzeszowianie plasują się aktualnie na 2. miejscu w ligowej tabeli, zaś przyjezdni przewodzą całej stawce.

Znakomity do tej pory sezon notują zawodnicy OK Bedmet Kolejarza Opole. Drużyna zanotowała cztery zwycięstwa (46:44 z Unią Tarnów, 51:39 z Polonią Piła, 54:35 z Kolejarzem Rawicz i 56:34 ze Startem Gniezno) i jeden wyjazdowy remis (45:45 z Lokomotivem Daugavpils). Tym samym, opolanie zapisali na swoim koncie 9 „oczek” i plasują się na pozycji lidera 2. Ligi Żużlowej, z bilansem +55 punktów na koncie.

Z kolei nasz zespół ma za sobą także pięć meczów, których bilans to cztery zwycięstwa (53:37 z Unią Tarnów, 60:30 z Polonią Piła, 62:27 z Lokomotivem Daugavpils i 46:44 ze Startem Gniezno) i jedna porażka 44:46 w Rawiczu, z Kolejarzem. To przekłada się na osiem punktów w ligowej tabeli i pozycję wicelidera z bilansem +81 „oczek”.

W zestawieniu gości nie mogło zabraknąć najskuteczniejszego zawodnika samej drużyny, jak i całych rozgrywek - Oskara Polisa, który na ten moment legitymuje się średnią 2,769 pkt./bieg. Warto wspomnieć, że lider Kolejarza nie zaznał w tym sezonie jeszcze biegowej porażki, a zaliczył ich aż 26.

Ponadto, w zespole przyjezdnych nie zabraknie Adama Ellisa (2,333 pkt./bieg) oraz Robera Chmiela (2,040  pkt./bieg) - zawodników, którzy notują średnią powyżej dwóch punktów na bieg. Opolanie przyjadą do Rzeszowa osłabieni brakiem kontuzjowanego Mathiasa Thörnbloma, trzeciego najlepiej punktującego zawodnika opolan. Stąd też numer 4. w zestawieniu Kolejarza pozostaje pusty. Formację seniorską drużyny uzupełni Filip Hjelmland, zaś Esben Hjerrild i Oskar Stępień.

Z kolei w naszym zestawieniu znalazł się debiutant, zawodnik który stosunkowo niedawno zasilił szeregi zespołu prowadzonego przez Pawła Piskorza - Krystian Pieszczek, który w składzie zastąpi Kevina Wölberta. To w zasadzie jedyna zmiana personalna wśród Biało-Niebieskich, roszady dotyczą numerów startowych.

Zestawienie otwiera Marcin Nowak (2,292 pkt./bieg), który pojedzie w parze z najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny - Peterem Kildemandem (2,500 pkt./bieg), zaś Krystian Pieszczek będzie punktował wspólnie z Rafałem Karczmarzem (1,900 pkt./bieg), który w domowych starciach nie zaznał jeszcze porażki. Formację seniorską uzupełnia Jacob Thorssell (2,348 pkt./bieg), pierwszym młodzieżowcem Philip Hellström-Bängs. Drugiego juniora poznamy w niedzielne popołudnie.

Piękna, słoneczna pogoda i ok. 21 stopni Celsjusza - tak prezentują się prognozy pogody przed niedzielną potyczką. Dodajmy, że triumfator tego spotkania, po potyczce przewodził będzie całej drugoligowej stawce. Przed nami prawdziwe meczycho! Zatem widzimy się na H69?

Początek spotkania Texom Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 16:00.

Awizowane składy:
Texom Stal Rzeszów

9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Krystian Pieszczek
12. Rafał Karczmarz
13. Jacob Thorssell
14. Philip Hellström-Bängs
15.
16.

OK Bedmet Kolejarz Opole
1. Robert Chmiel
2. Filip Hjelmland
3. Adam Ellis
4.
5. Oskar Polis
6. Esben Hjerrild
7. Oskar Stępień
8.