UDAJEMY SIĘ NA PIERWSZY WYJAZDOWY MECZ W TYM SEZONIE [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 29 kwiecień 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

SOLIDNY PIERWSZOLIGOWY SEZON 2023 W WYKONANIU RYBNICZAN
Początek poprzedniej kampanii potoczył się zdecydowanie nie po myśli zawodników ze Śląska, którzy to w pierwszych czterech starciach musieli uznać wyższość rywali, natomiast w dalszej części sezonu prezentowali naprawdę świetną formę. Na tyle, by w końcowym rozrachunku znaleźć się w finałowym dwumeczu z Falubazem Zielona Góra. W nim co prawda ulegli, ale cały sezon na pewno mogą zapisać na plus.

MOCNA KADRA ROW-U
Skład na sezon 2024 rybniczan „na papierze” prezentuje się solidnie. W drużynie zostali Brady Kurtz oraz Patrick Hansen (obecnie wraca do zdrowia). Natomiast przed startem tej kampanii zespół zasilili Rohan Tungate i Norick Bloedorn, a także Jakub Jamróg oraz Grzegorz Walasek. Nie sposób nie wspomnieć także o juniorze wypożyczonym z leszczyńskiej Unii - Maksymie Borowiaku.

ZWYCIĘSTWA OBU EKIP NA INAUGURACJĘ
W kolejce inaugurującej ligowe rozgrywki tego sezonu rzeszowianie bez większych problemów uporali się z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, pokonując ten zespół 54:36.Znakomity powrót do Biało-Niebieskich zanotował Nicki Pedersen, który zainkasował tamtego wieczoru 13 punktów z bonusem. Równie świetny występ zanotował Jacob Thorssell, zdobywca 14 „oczek”, na wyróżnienie zasłużył także Krystian Pieszczek (11+1).

Wysokie zwycięstwo na inaugurację pozwoliło rzeszowianom zająć pozycję lidera po 1 kolejce Metalkas 2. Ekstraligi. 

Rybniczanie na początek ligowych zmagań udali się do Poznania, gdzie zwyciężyli z tamtejszym PSŻ-em 48:42.Zgodnie z przewidywaniami zespół do zwycięstwa poprowadziła para Brady Kurtz (13) i Rohan Tungate (10+2). Na wyróżnienie zasłużył także Kacper Tkocz, który na torze pojawił się trzykrotnie i w dwóch startach mijał linię mety jako pierwszy. 

OBIE DRUŻYNY BEZ ZMIAN KADROWYCH
Szkoleniowcy obu ekip nie zdecydowali się na zmiany kadrowe, a jedynie kosmetyczne zmiany numerów startowych.

W formacji seniorskiej Żurawii pod tym samym numerem pojedzie tylko Marcin Nowak, natomiast formacja juniorska pojawi się w całkowicie zmienionym składzie - na miejscu Wiktora Rafalskiego pojawi się Konrad Mikłoś, zamiast Bartosza Curzytka - Jakub Poczta. Na pozycji U24 zamiast Mateusza Świdnickiego zobaczymy powracającego po kontuzji Jespera Knudsena.

Jeśli chodzi o zestawienie rywala, to rzeszowskim Kibicom na pewno w „oczy rzuca się” obecność doskonale znanego Grzegorza Walaska, który w pierwszym meczu tego sezonu zanotował falstart, nie zdobywając nawet „oczka” w potyczce z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań.

W kwestii numerów startowych trener Antoni Skupień zdecydował się na rotację pomiędzy Brady Kurtz’em, Norickiem Bloedornem oraz wspomnianym Grzegorzem Walaskiem. Pod numerem 8 zobaczymy najprawdopodobniej Pawła Trześniewskiego.

OBSADA SĘDZIOWSKA
Arbitrem wtorkowej potyczki będzie Piotr Lis, natomiast funkcję komisarza toru sprawował będzie Przemysław Brucheiser.

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA DRUŻYNĘ, BĄDŹCIE Z NAMI - RAZEM WALCZYMY O ZWYCIĘSTWO!

 

AWIZOWANE SKŁADY:

INNPRO ROW RYBNIK:

9. Rohan Tungate

10. Brady Kurtz

11. Jakub Jamróg

12. Norick Bloedorn

13. Grzegorz Walasek

14. Maksym Borowiak

15. Kacper Tkocz

16.

 

TEXOM STAL RZESZÓW:

1. Marcin Nowak

2. Krystian Pieszczek

3. Jacob Thorssell

4. Jesper Knudsen

5. Nicki Pedersen

6. Konrad Mikłoś

7. Jakub Poczta

8.

 

Autor tekstu: Adrian Niemczak