ZACZYNAMY NA DOBRE! WITAJ METALKAS 2. EKSTRALIGO! [ZAPOWIEDŹ]
Data dodania: 13 kwiecień 2024 r. w kategorii: Kategoria główna

Po długich miesiącach oczekiwań rozpoczynamy sezon na dobre! Przed nami pierwsza ligowa potyczka Metalkas 2. Ekstraligi. Podopieczni managera Pawła Piskorza zmierzą się w domowym starciu z zespołem Orła Łódź.

Za zawodnikami naszej drużyny mnóstwo treningów, a także imprez indywidualnych, jak chociażby Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, zakończony triumfem Jacoba Thorssella, zaś za jego plecami uplasował się inny z Żurawi, Peter Kildemand. Matić Ivacić zajął czwarte miejsce, szósta lokata przypadła Nickiemu Pedersenowi, natomiast jako dziesiąty zawody ukończył Krystian Pieszczek. Dodajmy, że rzeszowianie byli pierwszą ekipą, która wyjechała na tor w tym roku, korzystając z pięknej pogody.

W zestawieniu Biało-Niebieskich nie mogło zabraknąć oczywiście Nickiego Pedersena, który w sobotni wieczór wystartuje z numerem 12., a tym samym Kibice zgromadzeni na H69 mogli będą obserwować bój Duńczyka po powrocie do Rzeszowa w trzecim starcie dnia!

- Nicki pokazuje zupełnie inną twarz i jest znakomitym kolegą z zespołu dla reszty, ale także liderem z prawdziwego zdarzenia. Rozmawia nie tylko z młodymi zawodnikami, juniorami czy U24, ale także i z seniorami. Wiele czasu spędza na rozmowach o przełożeniach i sam stara się podpowiedzieć jak najwięcej. Nicki wie, że jeżeli cała drużyna dobrze pojedzie, to pojedziemy więcej meczów – mówił na łamach speedwayekstraliga.pl prezes Texom Stali, Michał Drymajło.

W składzie rzeszowian nie mogło zabraknąć kapitana Marcina Nowaka, Krystiana Pieszczka, a także Jacoba Thorssella. Na pozycji U-24 oglądać będziemy Mateusza Świdnickiego, zaś pozycje juniorskie uzupełniają Wiktor Rafalski i Bartosz Curzytek.

Nasz najbliższy rywal zakończył poprzedni sezon na 7. miejscu. Rezultat poniżej oczekiwań poskutkował zmianą szkoleniowca zespołu Orła – nowym został Maciej Jąder.

W zestawieniu gości zabrakło miejsca dla Tomasza Gapińskiego. Skład otwiera Oskar Polis, który na otwarcie pojedzie w parze z Oliverem Berntzonem, z kolei Luke Becker na otwarcie wystartuje w parze z Benjaminem Basso. W parze z juniorami – Mateuszem Bartkowiakiem i Aleksandrem Grygolcem na początek wystartuje Daniel Kaczmarek.

Jakiego wyniku możemy spodziewać się w sobotni wieczór?

- Ja będę się bardzo cieszył z wyniku 46:44. Ja wiem, że zaraz kibice powiedzą, że to mała zaliczka przed fazą play-off, lecz w Polsce musimy sobie trochę zmienić myślenie i taką świadomość sportu i jego wyniku. My wygrywając nawet dwoma punktami mamy dalej szansę na bonus, bo do Łodzi jedziemy wygrać – dodaje prezes Drymajło.

Pogoda także zapowiada się znakomicie – termometry o godzinie startu spotkania wskazywać powinny 17 stopni, bez deszczu. Warunki znakomite! Sobota, 13 kwietnia godzina 19:00.

Arbitrem tego spotkania będzie Rafał Kobak, natomiast komisarzem toru Michał Wojaczek.

Zapraszamy wszystkich licznie na Stadion Miejski „STAL” w Rzeszowie – wspierajcie Drużynę, dopingujcie nasz Zespół i RAZEM wywalczmy zwycięstwo na otwarcie ligowego sezonu! Do zobaczenia Stalowcy!

Awizowane składy:

Texom Stal Rzeszów:

9. Marcin Nowak

10. Jacob Thorssell

11. Mateusz Świdnicki

12. Nicki Pedersen

13. Krystian Pieszczek

14. Wiktor Rafalski

15. Bartosz Curzytek

16.

 

Orzeł Łódź:

1. Oskar Polis

2. Benjamin Basso

3. Oliver Berntzon

4. Daniel Kaczmarek

5. Luke Becker

6. Mateusz Bartkowiak

7. Aleksander Grygolec

8.


Autor: Michał Grębosz