#ŻurawiLIVE: OK Bedmet Kolejarz Opole vs. Texom Stal Rzeszów
Data dodania: 18 czerwiec 2023 r. w kategorii: Kategoria główna

Nasza drużyna rozpoczyna dziś rundę rewanżową sezonu 2023! Na pierwszy ogień w walce o pierwszy punkt bonusowy stanie aktualny lider rozgrywek - OK Bedmet Kolejarz Opole. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a wynik remisowy pierwszego meczu pomiędzy dwoma ekipami jest tego najlepszym potwierdzeniem. Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 15:00, natomiast próba toru rozpocznie się pół godziny wcześniej. 

Ze względu na brak transmisji telewizyjnej z tego meczu wynikającej z wyłączności telewizji na tego typu transmisje wizualne, zapraszamy Państwa na pierwszą tego typu relację #ŻurawiLIVE! Postaramy się przekazać możliwie najlepiej wydarzenia z toru podczas dzisiejszego spotkania w formule bieg po biegu. 


W celu aktualizacji wyników, prosimy o odświeżanie strony.
Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak 8+2 (2*,3,0,1,2*)
2. Rafał Karczmarz 6+1 (1*,1,2,2)
3. Jacob Thorssell 10 (3,1,3,1,2)
4. Krystian Pieszczek 10 (1,3,0,3,3)
5. Peter Kildemand 7 (2,0,3,2,0)
6. Anders Rowe 2 (2,0,0)
7. Bartosz Curzytek 2+1 (0,1,1*)
8. Philip Hellstrom-Bangs - (-)
OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Filip Hjelmland 3+1 (1,2*,t,0,-)
10. Adam Ellis 13 (3,3,3,3,1)
11. Robert Chmiel 6+1 (0,2,1*,3,0)
12. Jakub Fabisz 0 (-,-,-,-)
13. Oskar Polis 10 (3,2,2,u,3)
14. Esben Hjerrild 8+1 (3,2*,1,1,1)
15. Oskar Stępień 1 (1,u,0)
16. Emil Breum  4 (0,0,2,2)

RELACJA:
Składy potwierdzone. Zespoły uzupełnią: Jakub Fabisz, Emil Breum, Anders Rowe oraz Philip Hellstroem-Baengs.
Na próbę toru ze strony Texom Stali Rzeszów wyjadą Marcin Nowak i Krystian Pieszczek. Ze strony gospodarzy Oskar Polis i Filip Hjelmand.
Próba toru za nami, już za chwilę zawodnicy wyjadą do prezentacji.
W Opolu słoneczna pogoda, 23 stopnie, a na torze traktory i polewaczka. Mecz jest niezagrożony.
Rozpoczynamy prezentację.
Na prezentacji jest legenda opolskiego klubu - Wojciech Załuski, który otrzymał od Piotra Szymańskiego pamiątkowy plastron.
Odbyło się losowanie zestawu startowego. Pojedziemy według zestawu numer 1.

Bieg po biegu:

Bieg 1. Thorssell, Nowak, Hjelmand, Chmiel 1:5 (1:5)
Zawodnicy obu ekip wyjeżdzają do pierwszego biegu!
Zawodnicy Texom Stali z najlepszym momentem startowym i od razu wyszli na podwójne prowadzenie, którego nie oddali do samego końca! Podwójne zwycięstwo na start! Marcin Nowak najlepiej ze startu, przypilnował krawężnik a dojechał do niego Jacob Thorssell!

Bieg 2. Hjerrild, Rowe, Stepień, Curzytek 4:2 (5:7)
Anders Rowe i Esben Hjerrild najlepiej ze startu. Utworzyły się nam dwie pary na torze z których lepiej wyszli opolanie. Na drugim okrążeniu Anders Rowe na chwilę wyprzedził zawodnika gospodarzy, lecz ten szybko odzyskał prowadzenie. Wynik biegu młodzieżowego na 4:2 dla gospodarzy.

Bieg 3. Polis, Kildemand, Karczmarz, Breum 3:3 (8:10)
Spodziewana zmiana: za Jakuba Fabisza pojedzie rezerwowy Emil Breum. Kildemand i Polis z najlepszym starem. Na pierwszym łuku Rafał Karczmarz wyprzedził szeroko wyjeżdzającego Emila Breuma. Bieg zakończony remisem 3:3.

Bieg 4. Ellis, Hjerrild, PIeszczek, Rowe 5:1 (13:11)
Tym razem gospodarze wyszli najlepiej ze startu i prowadzą 5:1, choć nie odpuszcza Krystian Pieszczek. Adam Ellis zbudował dużą przewagę, która dała mu pewne zwycięstwo. Za jego plecami przyjechał Esben Hjerrlid, kolejno Krystian Pieszczek i Anders Rowe,

Bieg 5. Pieszczek, Chmiel, Thorssell, Breum 2:4 (15:15)
Kolejna spodziewana zmiana: za Jakuba Fabisza pojedzie rezerwowy Emil Breum. Słaby start Jacoba Thorssella, który jednak szybko porawdził sobie z Emile Breumem. Na prowadzeniu Krystian Pieszczek, którego atakował Robert Chmiel, jednak nieskutecznie! Wygrywamy 4:2!

Bieg 6. Nowak, Polis, Karczmarz, Stępień (u) (2:4) (17:19)
Najlepszy start lidera opolan - Oskara Polisa, z którym jednak porawdził sobie Marcin Nowak na 2 łuku pierwszego okrążenia! Zacięta walka o 2 miejsce pomiędzy Polisem i Karczmarzem, jednak zawodnik gospodarzy dowiózł dwa punkty. Upadek Stepienia.

Bieg 7. Ellis, Hjelmland, Curzytek, Kildemand 5:1 (22:20)
Adam Ellis znów bardzo dobrze ze startu, a tuż za nim znalazła się para Texom Stali Rzeszów. Niestety Filip Hjelmland świetnym atakiem przeszedł z 4 na 2 okrążenie i gospodarze zwyciężają 5:1.

Bieg 8. Thorssell, Polis, Hjerrild, Pieszczek 3:3 (25:23)
Znów świetny start Polisa i Jacoba Thorssella. Na drugim łuku to nasz zawodnik pokazał moc i zdecydowanie poradził sobie z Oskarem Polisem. Na końcu stawki Krystian Pieszczek, który do końca atakował Hjerrilda w walce o 1 punkt.

Bieg 9. Ellis, Karczmarz, Hjerrild, Nowak 4:2 (29:25)
Bieg przerwany za nierówny start. Sędzia ogląda powtórki. Marcin Nowak otrzymuje ostrzeżenie, z biegu za dotknięcie tasmy wykluczony jest Filip Hjelmland. W jego miejsce bardzo dobrze dopasowany do dzisiejszego opolskiego toru Esben Hjerrild.
Niestety w powtórce najlepiej ze startu gospodarze. Rafał Karczmarz poradził sobie z Hjerrildem na drugim okrążeniu, natomiast Marcin Nowak pomimo prób ataku przyjechał ostatecznie na ostatnim miejscu. 
Genialny mecz notuje do tej pory wczorjaszy uczestnik SEC - Adam Ellis.

Bieg 10. Kildemand, Breum, Chmiel, Rowe 3:3 (32:28)
Zmiana: Emil Breum za Jakuba Fabisza. Bardzo dobry start najmłodszych zawodników w tym towarzystwie. Na torze dzieje się tyle, że chyba oglądamy bieg sezonu. Każdy z zawodników w tym biegu był na innej pozycji. Ostatecznie wygrywa Peter Kildemand, drugi Emil Breum, kolejno Robert Chmiel, a bez punktów zakończył bieg Anders Rowe.

Bieg 11. Pieszczek, Breum, Nowak, Hjelmland 2:4 (34:32)
Zmiana: Emil Breum za Jakuba Fabisza. Gospodarze dobrze ze startu, jednak to rzeszowieanie wzięli sie do pracy i wyprzedzili swoich rywali. Czekamy na oficjalne wyniki, gdyż zawodnicy równo wjechali na linię mety. 3 punkty na pewno zapisujemy Krystianowi Pieszczkowi. A jednak, o błysk szprychy Breum lepszy od Nowaka. Bieg wygrywamy 4:2.

Bieg 12. Chmiel, Karczmarz, Curzytek, Stępień 3:3 (37:35)
Najlepiej rzeszowianie, lecz Chmiel szybko poradził sobie z Bartoszem Curzytkiem i zabiera się za Rafał Karczmarza. Napędzając sie po szerokiej poradził sobie z naszym zawodnikiem i bieg ułożył się na remis 3 do 3.

Bieg 13. Ellis, Kildemand, Thorssell, Polis (u) 3:3 (40:38)
Bieg przerwany, na drugim łuku pierwszego okrążenia na tor upada Oskar Polis. Decyzją sędziego winnym przerwania wyścigu był Oskar Polis, który został wykluczony.
Kolejny raz niełapalny Adam Ellis wiezie dla gospodarzy biegowy remis. Przez cały wyścig zaciekłe ataki próbuje tworzyć Peter Kildemand, lecz bez powodzenia.

Bieg 14.  Pieszczek, Nowak, Hjerrild, Chmiel 1:5 (41:43)
Skład biegu 14: Pieszczek, Hjerrild, Nowak, Chmiel
Za Hjelmlanda zmiana Esben Hjerrild. Świetny start Pieszczka, tuż za nim Hjerrild. Na drugim okrążeniu Nowak wyprzedza rywala i jedziemy na 5:1!!! Co się dzieje!!! Wygrywamy 5:1 w biegu 14!

Bieg 15. Polis, Thorssell, Ellis, Kildemand 4:2 (45:45)
Skład biegu 15: Polis, Kildemand, Ellis, Thorssell
Co za emocje w Opolu! Wszyscy na stojąco! Najlepiej wyszedł Polis, lecz Thorssell zaciekle atakuje. A więc jednak, kolejny remis 45:45 i żadna z drużyn nie zgarnia punktu bonusowego!